Stockcoolers
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Stockcoolers

Overclockers' Website
 
ΠόρταλΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πρόβλημα με τις κάρτες PCI

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fasteagle
moderator
moderator
fasteagle


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2008
Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα με τις κάρτες PCI Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα με τις κάρτες PCI   Πρόβλημα με τις κάρτες PCI EmptyΠαρ Ιαν 02, 2009 12:08 am

Λοιπόν παιδιά, όπως θα διαβάσατε και στο άλλο thread έχω ξεμείνει με ένα μπρικι (που δεν παύει να είναι το μπρικάκι μου και τα προγράμματα που θέλω για την σχολή Office, Autocad και MatLab μου τα τρέχει μια χαρά). Το μπρίκι αυτό αποτελείται από
m/b: Gigabyte (875P) (εντάξει είναι παλιό μην βαράτε)
CPU: P4 ΗΤ 2,6Ghz (o/c στα 2,8GHz) (ναι ναι έκανα και από αυτό αφού με έπεισε ο φίλτατος admin hardcoreo/cer)
GPU: ASUS (nVidia 6600GT AGP)
Creative Sound Blaster Audigy 2 (PCI)
Terratec Cinergy 600 (PCI Analog TV tuner)
Terratec Cinergy 1200 (PCI Digital TV tuner)
2 x HDDs: WD Caviar SATA2 (σε SATA1 mode) 120 GB ο καθένας (όχι σε raid)
2 x DVD-RW ASUS και SONY
PSU: Enermax 460W
RAM: 2GB DDR400 (dual channel 2x1GB Super talent)

Ξαφνικά μια ωραία πρωία που όλα δούλευαν καλά δεν είχα ήχο. Επανεκκίνηση και έφτιαξε.
Και τώρα πάλι τα ίδια. Πάω στην "Διαχείριση συσκευών" και τι να δω, Έλειπαν όλες οι PCI κάρτες, και η SB και τα 2 TV tuner. Ευτυχώς έβαλα τα ηχεία στην έξοδο από την κάρτα ήχου της μητρικής (Realtec AC97) και έχω ήχο. Ανοίγω το κουτί αλλάζω θέση σε όλες, τις βάζω μία, μία τίποτα. Λέτε να είναι αδυναμία τροφοδοσίας ή να τα έπαιξε τελείως το μπρικάκι μου Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hardcoreo/cer
Admin
Admin
hardcoreo/cer


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Χανιά

Πρόβλημα με τις κάρτες PCI Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα με τις κάρτες PCI   Πρόβλημα με τις κάρτες PCI EmptyΣαβ Ιαν 03, 2009 9:08 pm

Το πιο πιθανό είναι ότι το "μπρικάκι" σου θα χρειαστεί ένα bios update. Το πρόβλημα μάλλον βρίσκεται σε κάποιες ρυθμίσεις του bios που και να τις αλλάξεις επιτυχώς, αυτές θα ξαναγυρίσουν όπως ήταν πριν. Επίσης προσπάθησε να βάλεις μια νέα μπαταρία ,πριν κάνεις το update, μήπως κι εκεί βρίσκεται το πρόβλημά σου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://stockcoolers.forumgreek.com
 
Πρόβλημα με τις κάρτες PCI
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Stockcoolers :: Υλικό (Hardware) :: Προβλήματα Υλικού-
Μετάβαση σε: